Zelma Kraft


Labdien, mani sauc Zelma esmu ādas izstrādājumu dizainere jau otrajā paaudzē. Tēvs ir apāvis 2% Latvijas iedzīvotājus un jaunizveidotais zīmols Zelma Kraft nodrošina ne tikai Latvijas dziedātājus un dejotājus ar ādas somām un aksesuāriem, bet arī mūsdienīgai pasaulei piedāvājot neordinārus un izteiksmīgus produktus


Dizainere un radoša personība: Zelma Pīgožne

Instagram: @zellme


Izglītība:

Ieguvusi kvalifikāciju “ādas izstrādājumu modelētājs”, Rīgas Amatniecības vidusskolā,

Rēzeknes Augstskolā ieguvusi profesionālo bakalaura grādu mākslā un interjera dizainera  kvalifikāciju,

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā ieguvusi profesionālo maģistra grādu dizainā (specializācija „Modes dizains”) un programmā ‘’Apģērbu dizains un tehnoloģija’’.

Radot katru produktu individuāli. Katra vajadzība, problēma tiek risināta ar vissvienkāršākajām metodēm, radot estētisku, minimālistisku izstrādājumu ar ideju par komfortāku dzīvi.

Āda ir dabisks, otrreizējās pārstrādes produkts, kurš pateicoties savām īpašībām, spēj kalpot ilgmūžīgi!

Plašais produktu klāsts spēj radīt apjukumu, bet ieklausies sevī, savā sirdī un tu zināsi pareizo izvēli tā pat kā tu izvēlējies savu otro pusīti. Varbūt apzināti, varbūt neapzināti, bet viņš papildina tavu dzīvi radot to vēl krāšņāku un brīnišķīgāku! Ja vēl esi otrās pusītes meklējumos neuztraucies viņš/viņa uzradīsies, viss mazāk gaidītākajā brīdī!

Darīsim to, kas rada prieku sev un citiem un padarīsim pasauli vēl košāku un krāsaināku!

Iedvesmo arhitektūra, tā skaidrība, tā vienkāršība, tie līniju ritmi, tās varenība un grācija, un apbrīnas vērti ikviens, kas pielicis savu roku!

Publikācijas un raksti

OK Latvia

Žurnāls

Slavenākais dzīvesstila žurnāls pasaulē

Nr. 131 / janvāris 2021

Rēzeknes Vēstis

Uzņemīga un Sievišķīga

2021

 

Radošajā darba procesā

Laiks darbnīcā paskrien nemanot. Tiek izvēlēts somas modelis un  piemeklēts materiāls. Racionāli izvietoti lekāli uz materiāla un tad tik sākas piegriezšanna. Detaļu savienošana un sašūšana. Darba process ir atbildīgs un jāveic ar precizitāti, jo reti kad ir iespēja izlabot vai izgriezt no jauna detaļu. Savs izaicinājums un vienmēr liek būt tonusā.

Individuālo projektu izstrāde

3D printēšanas tehnoloģijas sieviešu kleitas detaļās un papildinājumos

Apģērbu kolekcijas “Putns” vizuālo koptēlu un modeļu piegriezumu iedvesmoja vairāku apģērbu veidu līdzība un savstarpējā ietekme modes vēsturē, tie ir priekšauts un sarafāns, kā arī to ciešā saistība ar mūsdienu kleitu modeļu tendencēm. Sieviete ofisā vēlas ģērbties sievišķīgi un ērti. Melnas krāsas audums nodrošina tērpa daudzfunkcionālo pielietojumu. Klasisks puspieguļošs siluets izceļ sievietes figūru un stāju, izceļot sievišķību un eleganci. Sievietes ikdienā, dodoties ārpus darba vides, apģērbam pievienojami papildinājumi, kas piešķir noslēpumaini romantisku noskaņu, akcentējot sievietei ideālo X-veida siluetu. 3D printētie raksti un tilla drānas piešķir tērpam gaismēnu saspēli un unikālu dizainu.

3D printēšanas tehnoloģiju pielietojums apģērbā

Lenču kleitas vizuālo koptēlu un modeļa piegriezumu ietekmēja, tās attīstības vēsture un mūsdienu apģērbu tendences. X formas siluets piešķir sievietei ideālo formu, lai tā  būtu eleganta un pašpārliecināta. Sievietes figūru un stāju izceļ pieguļošā stāva daļa. Saules piegriezuma svārku daļa plīvo un kustās līdzi sievietes gaitai, radot tai pasauli ap sevi. Melnas krāsas izmantošana nodrošina lenču kleitas daudzfunkcionālo pielietojumu un 3D printējums rada gaismēnu saspēli tērpā piešķirot tam  unikālo dizainu.

Funkcionāli aksesuāri – somu kolekcija “Anba”

Pūra lādē vēl ir saglabājušies dažādi ar rokdarbi vilnas izstrādājumi, kuri ir bagātīgi rotāti. Pielietojot apgūtās amatniecības prasmes un jauno tehnoloģiju iespējas radīti ilgtspējīgi dizaina priekšmeti. Izgatavotās somu kolekcijas konstrukcijas balstās uz vienkāršām ģeometriskām formām. Godinot vecmāmiņas prasmes un piemiņu, dekoratīvais somu raksts tika piemeklēts vecmāmiņas adītajos cimdos. Dažādu lielumu rokas somas, kuras iespējams pārveidot par mugursomām un sīklietu somiņas ar etnogrāfiskiem rakstiem.

Funkcionāli aksesuāri izgatavoti no lāzergrieztas dabīgās ādas. 

Kolekcija - MaaM

Virsdrēbes ir kā sieviete, kas ir izgatavotas no vienkāršam formām. Sievietēm ir noslēpumi, tās spēj pārveidoties un mainīties jebkurā brīdī, kad vien vēlas.
Kolekcijā izstrādātas transformējamas virsdrēbes no vienkāršu ģeometrisku formu piegriezumiem, kas papildina un  spēj pielāgoties sievietes vēlamajam tēlam un siluetam. Piecu tērpu vizuālo koptēlu un konstrukcijas izgatavošanu ietekmēja Latgales tautas tērps un mūsdienu apģērbu tendences. Kolekcijas nosaukums “MaaM” ir saīsinājums no nosaukuma “Mainīgās Māsas”, tas ir kā sievietes atspulgs spogulī, ar vēlmi atšķirties un izcelties.  Māsu konkurence ir kā sevis izaicināšana un pilnveidošana.

ATBALSTS

SIA“ZEL&K” noslēgts līgums ar LIAA par inkubācijas atbalsta saņemšanu ERAF projektā Nr. 3.1.1.6/16/I/001 “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.


 

Pirkumu grozs